اتوبوسرانی تهران در نوروز چگونه فعالیت می کند؟

به گزارش آقای معلم، تهران (پانا) - شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اعلام کرد در ایام نوروز در تمام ساعت های شبانه روز خدمات اتوبوسرانی به تهرانی ها انجام می شود.

اتوبوسرانی تهران در نوروز چگونه فعالیت می کند؟

در ایام تعطیلات نوروزی، نیروهای انسانی اتوبوسرانی در همه ساعت های شبانه روز مشغول به خدمات رسانی هستند. خطوط 9 گانه ویژه تندروی اتوبوسرانی به صورت شبانه روزی و خطوط عادی با تمام ظرفیت و در تعدادی خطوط بر اساس تقاضای سفر مسافران تقویت خواهند شد. همچنین خطوط شبانه روزی ویژه تندروی اتوبوسرانی و خطوط منتهی به مراکز مهم خرید در ایام تعطیلات نوروزی تقویت شده اند.

ساعات فعالیت ناوگان اتوبوسرانی در 25 خطی که به مقصد بازارها و مراکز مهم خرید منتهی می شوند یا از مقاصد مذکور عبور می کنند، افزایش یافته و خطوط 9 گانه تندرویی که به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند نیز تقویت شده است.

هم اکنون دو هزار و 200 دستگاه اتوبوس در سطح شهر تهران فعال هستند. هم اکنون، سهم ناوگان اتوبوسرانی در جابه جایی شهروندان تهرانی 4 درصد است. امید است که شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با تقویت و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در سال تازه به سهم 25 درصدی ناوگان اتوبوسرانی در جابه جایی مسافر، دست یابد.

همچنین ظرفیت حداکثری ناوگان، در قالب طرح استقبال از بهار در پایانه ها، توقفگاه ها، سامانه ها و مراکز تعمیرگاهی در حال اجراست؛ شهروندان تهرانی و مسافران نوروزی می توانند برای تهیه بلیت تک سفره از طریق دستگاه های موجود در ایستگاه های اتوبوسرانی استفاده کنند و نیازی به تهیه کارت بلیت شارژی 20 هزار تومانی ندارند؛ البته بهتر است کسانی که به صورت متعدد از ناوگان اتوبوسرانی و مترو استفاده می کنند، به منظور کاهش و صرفه جویی در هزینه ها، کارت بلیت شارژی را تهیه کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 983

به "اتوبوسرانی تهران در نوروز چگونه فعالیت می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتوبوسرانی تهران در نوروز چگونه فعالیت می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید