آمار چشمگیر حمایت مردمی از مصطفی الکاظمی

به گزارش آقای معلم، به رغم اینکه مصطفی الکاظمی به تازگی نخست وزیر عراق شده است، نتایج یک نظرسنجی حاکی از این است که محبوبیت وی بین عراقی ها به بیش از 60 درصد رسیده است.

آمار چشمگیر حمایت مردمی از مصطفی الکاظمی

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، یک نظر سنجی از سوی گروه پژوهش های مستقل نشان می دهد که میزان خوش بینی نسبت به اقدامات مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق بالا رفته است این درحالی است که وی تنها یک ماه و چند روز است که نخست وزیر شده است.

به گفته مازن صاحب، پژوهشگر سیاسی میزان خوش بینی نسبت به اقدامات الکاظمی بسیار بیشتر از عادل عبدالمهدی، نخست وزیر سابق عراق است. حدود 64 درصد نظر مثبتی به الکاظمی دارند این درحالی است که میزان رضایت از عبدالمهدی حدود 36 درصد بود.

همچنین براساس این نظرسنجی، 60 درصد از شرکت کنندگان معتقدند که الکاظمی قادر است به مسؤولیت های خود عمل کند. این میزان بسیار بیشتر از میزان رضایتی است که عراقی ها در ماه اول از عبدالمهدی داشتند. در آن موقع تنها 46 درصد معتقد بودند که وی قادر به انجام مسؤولیت های خود است.

همچنین نتایج نظرسنجی که با مشارکت 1000 عراقی و در دوره بین ششم تا یازدهم ژوئن اجرا شده، نشان داد که عراقی ها همچنان به کشورهای همجوار و بازیگران بین المللی اعتماد ندارند.

درباره نتایج این نظرسنجی فرهاد علاء الدین، رئیس شورای مشورتی عراق به الشرق الاوسط گفت: در زمانی که نمی توان به نظرسنجی ها به طور کامل اطمینان کرد اما می توان گفت که عملکرد الکاظمی هنوز معین نشده است و نمی توان فعلا نتایج قطعی گرفت. الکاظمی محبوبیت دارد اما هنوز برنامه کامل خود را اعلام نکرده است و باید این برنامه اجرا گردد تا بعدا بتوان درباره عملکرد وی نظر داد.

از سوی دیگر علی وجیه، نویسنده عراقی گفت: صرف نظر از این مؤسسه و نتایج آن الکاظمی اولین نخست وزیری است که عضو هیچ جریان سیاسی نیست. او در زمانی نخست وزیر شده که باید پیامدهای شرایطی را که عبدالمهدی به وجود آورد، از بین ببرد. زمان برای نظر دادن درباره رضایت یا عدم رضایت از عملکرد الکاظمی زود است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 7

به "آمار چشمگیر حمایت مردمی از مصطفی الکاظمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار چشمگیر حمایت مردمی از مصطفی الکاظمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید