آلودگی هوای مرکز در منطقه ها پرتردد

به گزارش آقای معلم، تهران (پانا) - براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، نوزیدن باد موثر طی امروز (25 مهرماه) باعث انباشت آلاینده ها و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد می شود.

آلودگی هوای مرکز در منطقه ها پرتردد

براساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز(25 مهرماه) با آغاز تردد خودروها کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد کرد. این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه (25 مهرماه) تداوم خواهد یافت که با توجه به افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها خواهد شد بنابراین برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در برخی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز دوشنبه (26 مهرماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند افزایش تردد خودروها سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود که برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در برخی منطقه ها پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

رشد ناپایداری جوی همراه با افزایش تندی باد در طول روز از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد، با این حال وزش باد نسبتاً شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گرد و خاک در منطقه ها مستعد را به همراه خواهد داشت. با تداوم این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه (26 مهرماه) کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها مرکز پیش بینی می شود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 88 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 92 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 793

به "آلودگی هوای مرکز در منطقه ها پرتردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوای مرکز در منطقه ها پرتردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید