21 برنامه تبلیغاتی مخرب که باید از گوشی تان حذف گردد

به گزارش آقای معلم، محققان امنیتی 21 برنامه تبلیغاتی مخرب را در گوگل پلی کشف کردند که خود را در قالب اپ بازی پنهان نموده اند. مرکز افتا از کاربران خواست در صورت وجود این برنامه ها، آنها را از گوشی خود حذف نمایند.

21 برنامه تبلیغاتی مخرب که باید از گوشی تان حذف گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، محققان امنیتی 21 برنامه تبلیغاتی مخرب را در گوگل پلی (Google Play) پیدا کردند که خود را در قالب برنامه های بازی پنهان نموده اند. این برنامه ها دارای ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و مخفی بوده و دارای عملنمودهای ضد اینستال و فرار هستند.

این 21 برنامه بازی مورد نظر، بیش از 8 میلیون بار دانلود شده اند. این برنامه ها به همراه نرم افزارهای تبلیغاتی می آیند که بخشی از خانواده HiddenAds هستند.

این نرم افزارهای تبلیغاتی به صورت بالقوه برنامه های ناخواسته است که نرم افزار تبلیغاتی نامیده می شوند و شما را به وب سایت های مخرب راهنمایی می نماید و اطلاعات کاربران را جمع آوری می نماید. علاوه بر درآمدزایی ، این برنامه های مخرب تبلیغاتی همچنین می توانند به طور مخفیانه نوار ابزار جدید ناشناس، برنامه های افزودنی را ایجاد نمایند و صفحه Home را تغییر بدهند.

همچنین کاربران گزارش کردند که آن ها با تبلیغاتی که بازی ها را در YouTube ترغیب می کرد مورد هجوم قرار گرفتند و مجرمان اینترنتی مخاطبان جوان را هدف قرار داده اند.

گوگل تمام کوشش خود را برای محافظت از play store در برابر برنامه های مخرب انجام می دهد، اما با این وجود، برنامه های مخرب همچنان راه های جدیدی برای پنهان کردن هدف واقعی خود پیدا می نمایند.

Jakub Vávra، تحلیلگر تهدید در Avast، می گوید: کاربران باید هنگام دانلود برنامه ها روی تلفن های خود هوشیار باشند و به آن ها توصیه می گردد مشخصات برنامه ها، نظرات درج شده دیگران را آنالیز نمایند و مراقب درخواست های ارسال شده به دستگاه شان باشند.

Avast برنامه های مخرب موجود در play store را به Google گزارش داده است. لیست برنامه ها در این لینک آمده است.

مرکز افتا با تاکید بر اینکه کاربران این 21 اپلیکیشن را باید ازگوشی خود حدف نمایند، در این باره راهکارهای پیشنهادی ارائه داده است:

- دستگاه تلفن همراه خود را با جدیدترین بروزرسانی های نرم افزار از منابع مجاز به روز نگه دارید.

- Google Play Protect را فعال کنید.

- برنامه های تلفن همراه را از منابع غیررسمی یا غیر مجاز دانلود نکنید. بیشتر برنامه های معتبر Android در Google Play در دسترس هستند.

- همواره این مسئله را در نظر بگیرید که آیا باید به برنامه خاصی مجوزهای درخواست شده را بدهید یا نه.

- اگر نسبت به نصب برنامه شک داشتید، قبل از نصب آن روی دستگاه تان، امضای APK و هش را در منابعی مانند VirusTotal آنالیز کنید.

- برای افزایش امنیت از راهکار های شناسایی تهدیدات تلفن همراه بهره ببرید.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 217

به "21 برنامه تبلیغاتی مخرب که باید از گوشی تان حذف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "21 برنامه تبلیغاتی مخرب که باید از گوشی تان حذف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید