چرخ و فلک عظیمی مرتفع تر از چشم لندن در انگلیس ساخته خواهد شد

به گزارش آقای معلم، پروژه ای جالب برای توسعه صنعت گردشگری در نیوکاسل در دست مطالعه است. در برنامه ریزی های اجرا شده، قرار است چرخ و فلکی مرتفع تر از چشم لندن، در نیوکاسل ساخته گردد.

چرخ و فلک عظیمی مرتفع تر از چشم لندن در انگلیس ساخته خواهد شد

خبرهای نو حاکی از این است که برنامه ریزی هایی برای ساخت بزرگ ترین چرخ و فلک اجرا شده است که حتی از چشم لندن (London Eye) هم مرتفع تر است.

این چرخ و فلک که وای آی (Why Aye) نام دارد، در کناره رود تاین (Tyne) که 140 متر ارتفاع دارد، ساخته خواهد شد و 32 متر از چشم لندن بلند تر خواهد بود.

مساحت این چرخ بیش از ده هزار متر مربع بوده و صفحه ای دیجیتالی و LED در وسط آن قرار خواهد گرفت که برای اطلاع رسانی در خصوص اخبار، فرهنگ انگلیسی و همین طور تبلیغات استفاده خواهد شد.

محل پیشنهادی برای این پروژه در شرق کوایساید (Quayside) و در جای قبلی اسپیلرز فلور میل (Spillers Flour Mill) واقع شده است.

توسعه دهنگان پیش بینی نموده اند که با آغاز این پروژه حدود 550 شغل ایجاد شده و بیش از 100 میلیون یورو در انگلیس سرمایه گذاری خواهد شد.

هنرمندان در این مورد نظر داده اند که این چرخ و فلک بسیار بالاتر از سایر منظره ها مانند پل تاین و فرشته شمال (Angle of the North) قرار خواهد گرفت که شاید سیمای زیبایی برای شهر به همراه نداشته باشد.

مراه با این پروژه محلی به نام غول های شمال (Giants of the North) احداث خواهد شد که شامل کافه ها و رستوران هایی است و برای جهانگردان مناسب خواهد بود.

این خبر به وسیله شرکت چرخ های دنیای (World Wheel Company) که ساخت چرخ و فلک های غول آسا و مجتمع های تفریحی خانوادگی را در سراسر دنیا به عهده داشته است، منتشر شد.

آن ها خبر دادند که جهانگردان به واسطه ساخت وای آی (Why Aye) به مدت 30 دقیقه در هوا پرواز خواهند کرد و امیدوار هستند که این جاذبه در سال اول بهره برداری بیش از 800 هزار جهانگرد را جذب کند.

بازیکن سابق فوتبال انگلیس و نیوکاسل، الن شیرر (Alan Shearer) در خصوص این پروژه گفته است:

به نظر من این خبر برای نیوکاسل بسیار خبر خوشی است.

این پروژه دقیقا چیزی است که نیوکاسل نیاز داشت؛ یک اثر زیبا که نشان دهنده فرهنگ و تاریخ شهر بوده و سبب عایدی و کارآفرینی در شهر خواهد شد.

چنین پروژه ای از پشتیبانی کامل من برخوردار خواهد بود.

رئیس اجرایی شرکت چرخ های دنیای در پروژه نیوکاسل، فیل لیناگ (Phil Lynagh) می گوید:

این پروژه بدون شک یکی از مهیج ترین سرمایه گذاری ها در انگلیس خواهد بود.

منبع: کجارو / dailymail.co.uk
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 904

به "چرخ و فلک عظیمی مرتفع تر از چشم لندن در انگلیس ساخته خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرخ و فلک عظیمی مرتفع تر از چشم لندن در انگلیس ساخته خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید