متناسب سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟ ، آخرین شرایط پرداخت معوقات بازنشستگان

به گزارش آقای معلم، معاون دبیرکل خانه کارگر گفت: کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور باید به عنوان خط مقدم مطالبه گری بازنشستگان، بحث متناسب سازی را مورد پیگیری قرار دهد اما تا به امروز نه پاسخی در این زمینه گفته و نه زمان بندی مشخصی درباره پرداخت و نحوه پرداخت آن اعلام شده است.

متناسب سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟ ، آخرین شرایط پرداخت معوقات بازنشستگان

به گزارش خبرنگاران، به جای مانده 25 درصد از متناسب سازی حقوقی سال 1400 که هنوز پرداخت نشده، از جمله مطالبات بازنشستگان است که هنوز تعیین تکلیف نشده است.

در این خصوص حسن صادقی، رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفته است؛ اجرای متناسب سازی به جای مانده از ابتدای سال 1400 یک حق مبتنی بر متن صریح قانون است.

وی اضافه کرد: کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی کشور باید به عنوان خط مقدم مطالبه گری بازنشستگان، بحث متناسب سازی را مورد پیگیری قرار دهد اما تا به امروز نه پاسخی در این زمینه گفته و نه زمان بندی تعیینی درباره پرداخت و نحوه پرداخت آن اعلام شده است.

صادقی با اشاره به اینکه متناسب سازی به جای مانده بازنشستگان از ابتدای سال 1401 محاسبه گردد، متذکر شده؛ در احکام حقوقی کسانی که محق هستند، باید متناسب سازی گنجانده شوند. ضمن اینکه ما خواستار معوقات 28 درصد حقوق افزایش نیافته ناشی از تاخیر دولت در پذیرش افزایش حقوق 38 درصد بازنشستگان سایر سطوح دریافت مستمری هستیم و این معوقات شامل 5 ماه مابه التفاوت پرداخت نشده 28 درصد است، باید مدیران سازمان تامین اجتماعی تعیین نمایند به چه نحوی (یکجا یا به مرور در فیش حقوقی هر ماه) واریز خواهد شد؟

بنا به این گزارش، بازنشستگان انتظار دارند قبل از خاتمه سال 25 درصد متناسب سازی به جای مانده از سال گذشته نیز اجرایی شده و معوقات آن از ابتدای سال به حساب بازنشستگان واریز گردد.

در همین رابطه علی بابایی کارنامی، رییس فراکسیون کارگری مجلس گفته است؛ ما در زمینه تاخیر در پرداخت معوقات افزایش حقوق بازنشستگان و بعلاوه بحث افزایش مطابق مصوبه شورای عالی کار حق مسکن کارگران نیز پیگیری لازم را از دولت انجام خواهیم داد و در این زمینه مردم اطمینان خاطر را داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 1087

به "متناسب سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟ ، آخرین شرایط پرداخت معوقات بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متناسب سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟ ، آخرین شرایط پرداخت معوقات بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید