جوان روستایی از کلاهبرداران کلاهبرداری کرد

به گزارش آقای معلم، مأموران پلیس فتا جوان روستایی 20 ساله ای را دستگیر نموده اند که کلاهبرداران را فریب داده و مبالغی از آن ها به دست آورده است.

جوان روستایی از کلاهبرداران کلاهبرداری کرد

مأموران پلیس فتای استان چهارمحال وبختیاری چندی پیش متوجه شدند جوانی 20 ساله که ساکن یکی از روستا های این استان است آگهی هایی را در فضای مجازی منتشر نموده و وعده صدور انواع مدارک تحصیلی را داده است.

به این ترتیب ردیابی ها شروع و متهم شناسایی و دستگیر شد. بعد از دستگیری متهم معلوم شد او با وعده های فریبنده افراد مختلفی را در سراسر کشور از جمله شهر های تهران، اصفهان، مشهد و اهواز فریب داده و به بهانه تهیه مدرک از آن ها مبالغ هنگفتی دریافت نموده است.

متهم در بازپرسی ها گفت: از متقاضیان مدرک می خواستم مدارک ابتدایی و مورد احتیاج را اسکن نمایند و برایم بفرستند. بعد از همان مدارک برای افراد دیگر استفاده می کردم. به عنوان مثال یک مشتری برایم مدرک لیسانسش را فرستاد و من عکس و نام و تعیینات او را با مشتری دیگری که دنبال مدرک کارشناسی بود، تعویض کردم. بعد از تهیه مدرک جعلی از آن عکس می گرفتم و برای مشتری می فرستادم و می گفتم اصل مدرک حاضر است، اما قبل از تحویل آن باید پول مرا بدهد. بعد از اینکه پول به حسابم واریز می شد دیگر جواب مشتری را نمی دادم.

درحالی که معلوم شده بود این جوان از افراد زیادی کلاهبرداری نموده است راز دیگری از متهم فاش و تعیین شد عده ای از افراد کلاهبردار که برای اجرای نقشه های مجرمانه خود به مدارک جعلی احتیاج داشتند با این متهم تماس گرفته و وجوهی را به او پرداخت نموده، اما به هدف خود نرسیده و مدرکی دریافت ننموده اند و در واقع کلاهبرداران خودشان فریب یک کلاهبردار دیگر را خورده اند. در حال حاضر تحقیقات از این متهم در شرایطی ادامه دارد که هیچ یک از طعمه های او تا به امروز اعلام شکایت ننموده اند. درحالی که مبلغ هنگفتی در حساب بانکی این جوان موجود است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 247

به "جوان روستایی از کلاهبرداران کلاهبرداری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوان روستایی از کلاهبرداران کلاهبرداری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید