جایزه فانوس جادویی به خورشید رسید

به گزارش آقای معلم، پیش از آغاز اختتامیه اصلی جشنواره ونیز، فیلم خورشید ساخته مجید مجیدی جایزه فانوس جادویی را در بخش جنبی این رویداد نصیب خود کرد.

جایزه فانوس جادویی به خورشید رسید

به گزارش خبرنگاران از تسنیم، پیش از آغاز اختتامیه اصلی جشنواره ونیز، فیلم سینمایی خورشید ساخته مجید مجیدی جایزه فانوس جادویی را در بخش جنبی این رویداد از آن خود کرد.

در بیانیه نهاد اجتماعی فرهنگی سینه سرکولی به عنوان اهدا کننده این جایزه آمده است: فیلم خورشید وفادارانه جهان دزدیده شده کودکی را روایت می کند. این فیلم تضاد میان جهانی کودکی و بزرگسالان را به خوبی نشان می دهد.

این تضاد به روشنی توسط این بچه ها و راهی که قرار است بروند تا تبدیل به چهره های بالغی شوند نشان داده می شود.

از این مهمتر پرداختن به بدسرپرستی یا بی سرپرستی بچه ها کار و نبود آموزش و نگرش سرکوب کننده رفتارهایی که باعث می شود این بچه ها به نوعی از کودکی خود محروم شوند جالب توجه است.

در این راستا توجه خاصی شده به مسئله بازی که به حالت عادی تعریف کننده بخشی از کودکی است و اینجا بازی ناچارا تبدیل به زنجیره کار می شود که توسط بچه ها برنامه ریزی می شود.

نقطه اوج این داستان از طریق یک کارگردانی بسیار خوب اجرا شده که تمرکزش روی جزییات است. موسیقی فیلم احساس درستی ایجاد می کند بدون اینکه خودش را تحمیل کند.

باید به بازی فوق العاده بازیگران نوجوان اشاره شود که خارق العاده احساسات را بیان می کنند. پیروزی نهایی فیلم واقع بینانه است زمانیکه صدای زنگ مدرسه در فضای خالی مدرسه می پیچد.

تا ساعاتی دیگر عوامل فیلم سینمایی خورشید که هم اکنون در جشنواره فیلم ونیز هستند، برای شرکت در اختتامیه این رویداد راهی می شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 160

به "جایزه فانوس جادویی به خورشید رسید" امتیاز دهید

1 کاربر به "جایزه فانوس جادویی به خورشید رسید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه فانوس جادویی به خورشید رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید