شرح مرکز پژوهش ها درباره تصمیم اینترنتی مجلس

به گزارش آقای معلم، پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتشار اطلاعیه ای، توضیحاتی در مورد نحوه آنالیز طرح صیانت از فضای مجازی ارائه کرد.

شرح مرکز پژوهش ها درباره تصمیم اینترنتی مجلس

صبح امروز (6 مرداد ماه 1400) نمایندگان مجلس شورای اسلامی، آنالیز طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی را در دستورکار قرار دادند و با رأی موافق نمایندگان مقرر شد براساس اصل 85 قانون اساسی، طرح مذکور برای آنالیز به کمیسیون مشترک و ویژه ای که در مجلس تشکیل خواهد شد، ارسال گردد.

در توضیح این مصوبه قابل ذکر است، آنچه که به تصویب رسیده، صرفاً معین نحوه آنالیز طرح در مجلس است که به اشتباه در بعضی از خبرگزاری ها به اسم تصویب طرح فضای مجازی منعکس شد. بر این اساس، طرح مذکور به کمیسیون مشترکی متشکل از کمیسیون های تخصصی مجلس بازگردانده خواهد شد تا پس از مدت زمانی معین (یک تا دو ماه) با حضور صاحب نظران، فعالان فضای مجازی و کارشناسان دولت و بخش خصوصی آنالیز های لازم در خصوص آن انجام پذیرد.

فرایند آنالیز طرح به این نحو خواهد بود که هر حکم تصویبی از سوی این کمسیون به طور عمومی و روزانه انتشار پیدا خواهد نمود و پس از مهلت یک تا دو ماه، طرح مجدداً به صحن علنی ارجاع خواهد شد تا در صورت موافقت نمایندگان، مهلت آزمایشی بودن آن معین و برای تأیید به شورای نگهبان ارسال گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 684

به "شرح مرکز پژوهش ها درباره تصمیم اینترنتی مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح مرکز پژوهش ها درباره تصمیم اینترنتی مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید