ازسرگیری درگیری ها در سودان

به گزارش آقای معلم، اتحادیه آفریقا درحالی به نقشه راهی برای حل و فصل بحران سودان دست یافته است که منابع خبری بعد از ظهر امروز خبر از آغاز دوباره درگیری ها در منطقه ها مختلف این کشور دادند.

ازسرگیری درگیری ها در سودان

همزمان با گزارش رسانه ها مبنی بر ازسرگیری درگیری های پراکنده در منطقه ها مختلف سودان با وجود تمدید توافقنامه آتش بس جده، شبکه الجزیره جزئیاتی از نقشه راه اتحادیه آفریقا برای حل و فصل بحران این کشور را منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه الجزیره درباره جزئیات نقشه راه اتحادیه آفریقا برای حل و فصل بحران و درگیری های خشونت آمیز در سودان اظهار داشت که این اتحادیه بر تسهیل روند رساندن کمک های بشردوستانه به دست شهروندان سودانی به شکل فوری از طریق گذرگاه های هوایی، زمینی و دریای تاکید کرد.

طبق این گزارش، یکی دیگر از بندهای نقشه راه اتحادیه آفریقا برای حل و فصل بحران سودان؛ مشارکت کردن تمامی طرف ها و احزاب سودانی و غیرنظامیان در گفت وگوها است.

الجزیره همچنین گزارش داد که طبق این نقشه راه، یک ساز و کار گسترده بین المللی هماهنگی اقدامات برای حل و فصل بحران را بر عهده خواهد داشت.

طبق این نقشه راه، سازوکار گسترده بین المللی در سودان همچنین مانع مداخلات خارجی در امور داخلی سودان خواهد شد.

اتحادیه آفریقا درحالی به نقشه راهی برای حل و فصل بحران سودان دست یافته است که منابع خبری بعد از ظهر امروز خبر از آغاز دوباره درگیری های پراکنده در منطقه ها مختلف این کشور دادند.

خبرنگار شبکه الجزیره در سودان در این باره اظهار داشت حملات توپخانه ای شدیدی میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع این کشور در شمال شهر ام درمان و همچنین غرب خارطوم شکل گرفته است.

درگیری های مسلحانه و خشونت آمیز در سودان در حالی امروز ادامه داشته است که روز دوشنبه، ارتش سودان به فرماندهی عبدالفتاح البرهان و نیروهای پشتیبانی سریع به فرماندهی محمد حمدان دقلو (حمیدتی) آتش بس در این کشور را برای پنج روز تمدید کردند.

این آتش بس در پی مذاکرات دوطرف درگیر در جده سودان صورت گرفت اما امروز چهارشنبه خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع دیپلماتیک سودانی گزارش داد که ارتش سودان مشارکت خود در مذاکرات جده را به حالت تعلیق درآورده اصست.

آتش بس تا به امروز بارها در سودان اعلام شده اما به طور روزانه از طریق طرف های درگیر در این کشور نقض شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 خرداد 1402 بروزرسانی: 14 خرداد 1402 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 1193

به "ازسرگیری درگیری ها در سودان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازسرگیری درگیری ها در سودان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید