یک گردان کامل از ائتلاف سعودی در یمن جدا شد

به گزارش آقای معلم، عضو جنبش انصارالله یمن از انشقاق یک گردان کامل از نیروهای دولت مستعفی که مورد حمایت ائتلاف سعودی است، اطلاع داد.

یک گردان کامل از ائتلاف سعودی در یمن جدا شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن از انشقاق در بین نیروهای دولت مستعفی یمن اطلاع داد.

او سه شنبه در توییتر نوشت که یک گردان کامل از دولت مستعفی یمن از ارتش تحت امر این دولت جدا شده و به صنعاء، پایتخت یمن آمده است. به گفته البخیتی، این گردان بعد از جدایی از دولت منصور هادی به همراه فرمانده خود به دولت نجات ملی ملحق شده است.

این مسئول یمنی نامی از گردان منشق شده نیاورده است. با این حال، نارضایتی نیروهای دولت مستعفی که تحت فرماندهی ائتلاف سعودی-اماراتی هستند، بارها منجر به جدایی آن ها از این ائتلاف شده است.

دولت نجات ملی یمن و رهبر انصارالله این کشور بارها در باره نقشه ها و توطئه های ائتلاف سعودی در حمله به یمن هشدار داده و از نیروهای یمنی خواسته اند به آغوش کشور برگردند.

تنش در جنوب یمن و اشغال بخش هایی از این کشور به دست شبه نظامیان مورد حمایت امارات موسوم به شورای انتقالی جنوب و اعلام خودمختاری در استان های جنوبی طی یک سال گذشته، باعث شده گروه های سیاسی و نظامی در اهداف و نیت های ائتلاف سعودی در جمله به یمن تشکیک نمایند. این گروه ها بیم آن دارند که با اقدامات ائتلاف مذکور یمن تجزیه گردد.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 81

به "یک گردان کامل از ائتلاف سعودی در یمن جدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک گردان کامل از ائتلاف سعودی در یمن جدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید