یک دوز واکسن خطر انتقال را تقریباً به نصف کاهش می دهد

به گزارش آقای معلم، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، تزریق یک دوز واکسن کرونا می تواند خطر انتقال را دست کم 40 درصد کاهش دهد.

یک دوز واکسن خطر انتقال را تقریباً به نصف کاهش می دهد

به گزارش خبرنگاران، با توجه به تجزیه و تحلیل بیش از 365 هزار خانوار در انگلیس ، یک دوز واکسن کووید 19 ساخته شده توسط فایزر یا آسترازنکا خطر انتقال SARS-CoV-2 به نزدیکترین افراد در تماس را تا حد نصف کاهش می دهد.

اگرچه نشان داده شده است که این واکسن ها علائم کووید 19 و بیماری جدی را کاهش می دهند، توانایی آنها در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا مشخص نیست.

کوین دونبار، گاوین دابرا و همکارانشان در بهداشت عمومی انگلیس در لندن بدنبال مواردی بودند که کسی پس از دریافت دوز واکسن به SARS-CoV-2 آلوده شود؛ آنها سپس ارزیابی کردند که این افراد چقدر ویروس را با در ارتباط بودن با نزدیکانشان به اهالی خانه منتقل می کنند.

این تیم دریافت افرادی که 21 روز از واکسیناسیون آنها می گذرد، هنوز هم می توانند آزمایش مثبت ویروس داشته باشند اما انتقال ویروسی از این افراد به اهالی خانه آنها 40-50 درصد کمتر از انتقال در خانوارهایی بود که در آنها فردی آزمایش مثبت داشته اما واکسینه نشده است؛ نتایج دریافت هر دو دز واکسن مشابه بود.

نتایج حاصل از آزمایش طولانی مدت واکسن آسترازنکا نشان می دهد این واکسن کروناایمن است و کارآمدی بالایی دارد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 612

به "یک دوز واکسن خطر انتقال را تقریباً به نصف کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک دوز واکسن خطر انتقال را تقریباً به نصف کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید