کیم جونگ اون رئیس جمهور کره شمالی شد!

به گزارش آقای معلم، کی سی ان ای خبرگزاری دولتی کره شمالی در نسخه انگلیسی خود برای معرفی کیم جونگ اون از عنوان رئیس جمهور به جای عنوان قبلی رهبر استفاده کرد.

کیم جونگ اون رئیس جمهور کره شمالی شد!

کی سی ان ای خبرگزاری مرکزی کره شمالی روز چهارشنبه در گزارشی که به بازدید کیم جونگ اون از کوه کومسوسان اشاره داشت از کیم به عنوان رییس جمهوری نام برد.

این رسانه هممچنین چند روز پیش نیز در انعکاس گزارش ارسال پیغام رهبر کوبا به کیم از رهبر این کشور به عنوان رییس جمهور کره شمالی یاد نموده بود.

پیش از این و در ششمین روز کنگره حزب کارگران کره شمالی که 22 دی امسال در پیونگ یانگ برگزار گردید کیم جونگ اون به عنوان دبیرکل این حزب معرفی گردید.

عنوان رئیس جمهور برای توصیف رهبران کشورهایی که به وسیله انتخابات برگزیده می شوند ،استفاده می گردد اما در کره شمالی این عنوان برای کیم ایل سونگ، بنیانگذار فقید جمهوری دموکراتیک کره شمالی و پدربزرگ رهبر فعلی محفوظ است.

کارشناسان به خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گفته اند استفاده از عنوان رئیس جمهور برای کیم ممکن است در راستای کوشش های کره شمالی برای معرفی خود به عنوان یک کشور عادی در برابر جامعه بین المللی باشد.

هونگ مین محقق ارشد موسسه دولتی کره برای وحدت ملی می گوید: به نظر می رسد که کره شمالی عنوان رییس جمهور را برای کیم جایگزین عنوان رهبر نموده است .

وی اضافه کرد: تغییر عنوان ممکن است به منظور برجسته کردن صندلی کیم به عنوان رئیس دولت در دنیا در تمایز واضح از عنوان دبیرکل که بیشتر به نقش او به عنوان رهبر حزب حاکم اطلاق شده بود باشد.

کره شمالی ماه گذشته نیز نام وزارت نیروهای مسلح خلق را به عنوان وزارت دفاع تغییر داد، گامی که از آن به عنوان کوشش برای معرفی کره شمالی به عنوان یک کشور عادی یاد می گردد.

کیم جونگ اون 36 ساله از سال 2011 میلادی قدرت را در کره شمالی در دست دارد .او دارای عناوین دبیر اول حزب کارگران کره، رئیس کل کمیسیون مرکزی نظامی، رئیس کل کمیسیون ملی دفاع کره شمالی، فرمانده ارتش خلق کره، و عضو پرزیدیوم پلیتبوری کمیته مرکزی حزب کارگران کره است.

کیم همچنین در ژوئیه 2012 میلادی به درجه ژنرال چهار ستاره ارتقاء یافت. کیم در سال 2011 در زمانِ به قدرت رسیدن با 27 سال سن، جوان ترین رئیس کشور در دنیا بود.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 440

به "کیم جونگ اون رئیس جمهور کره شمالی شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیم جونگ اون رئیس جمهور کره شمالی شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید