مسکو: ارتش روسیه پیامدهای خروج آمریکا از پیمان استارت جدید را محاسبه کرده است

به گزارش آقای معلم، سفیر روسیه در آمریکا از تمهیدات ارتش این کشور در زمینه خروج ایالات متحده از پیمان استارت جدید خبر داد و گفت خروج واشنگتن از این پیمان محور مذاکرا ت چند روز بعد طرفین خواهد بود.

مسکو: ارتش روسیه پیامدهای خروج آمریکا از پیمان استارت جدید را محاسبه کرده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سفیر روسیه در آمریکا از تمهیدات ارتش این کشور در زمینه خروج ایالات متحده از پیمان استارت جدید خبر داد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در آمریکا غروب شنبه به وقت تهران گفت که در گفت و گوهای دوشنبه هفته جاری روسیه با آمریکا در وین پایتخت اتریش، خروج ایالات متحده از این پیمان محور گفت گوهای دو کشور خواهد بود.

این دیپلمات روس گفت که کشورش پیامدهای خروج آمریکا از پیمان استارت جدید را سنجیده و واکنش آرامی در این زمینه نشان خواهد داد. آنتونوف افزود که روسیه مخالف مذاکرات سه جانبه راهبردی بین روسیه، چین و آمریکا نیست اما این چین است که در این زمینه باید تصمیم بگیرد.

پیمان منع موشک های اتمی میان برد، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک های زمین پایه میان برد (1000 - 5000 کیلومتر) و کوتاه بردتر (100-500 کیلومتر) منع می کرد اما کشورهای آمریکا و روسیه یازده مرداد ماه سال جاری بعد از ماه ها متهم کردن یکدیگر به نقض مفاد این پیمان، رسما از آن خارج شدند. 10 سال پیش دولت های روسیه و آمریکا معاهده ای با هدف کاهش و محدودسازی تسلیحات راهبردی به امضا رساندند که به معاهده استارت جدید معروف شد. این پیمان در حال انقضا است و آمریکا از تمدید آن طفره می رود.

مارشال بلینگزلی نماینده ویژه آمریکا در امور کنترل تسلیحات اخیرا گفت که واشنگتن و مسکو درباره زمان و مکان مذاکرات کنترل تسلیحات هسته ای به توافق رسیدند. وی در ادامه گفت که این مذاکرات در ماه جاری میلادی برگزار می شود و از چین نیز برای حضور در این نشست دعوت شده است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 18

به "مسکو: ارتش روسیه پیامدهای خروج آمریکا از پیمان استارت جدید را محاسبه کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: ارتش روسیه پیامدهای خروج آمریکا از پیمان استارت جدید را محاسبه کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید