ظریف: آمریکا مانع استفاده از دارو های قربانیان شیمیایی وایثارگران می گردد

به گزارش آقای معلم، وزیر امور خارجه گفت: امریکا داروهائی که برای قربانیان شیمیایی احتیاج هست و داروهائی که برای بقیه ایثارگران احتیاج هست را به وسیله تحریم های غیر انسانی مانع می گردد.

ظریف: آمریکا مانع استفاده از دارو های قربانیان شیمیایی وایثارگران می گردد

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه عصر امروز (شنبه) در کنگره تجلیل از جانبازان و شهدای شیمیایی، نفس های سوخته و تجلیل از قربانیان حقوق بشر آمریکایی طی سخنانی گفت: ما در فاجعه سردشت دو جلوه از انسانیت و وحشیگری را همزمان می بینیم. انسانیت و قدرت ایثارگرانی که هیچگاه از دایره انسانیت خارج نشدند و هیچگاه مقابله به مثل نکردند و این افتخار را برای جمهوری اسلامی در تاریخ ثبت کردند که ما در مقابله با ظلم و در مقابله با وحشیگری از اصول انسانی خود تخطی نمی کنیم. سازمان ملل متحد چندین بار هم نگرانی جمهوری اسلامی ایران در استفاده از سلاح شیمیایی توسط عراق و هم ادعا های عراقی ها علیه کشورمان را آنالیز و بازرسی کرد و در همه این رسیدگی ها و بازرسی ها به این نتیجه متقن رسید که آن طر فی که از سلاح های شیمیایی استفاده نموده رژیم صدام بوده است.

وی با بیان اینکه اولین باری که شورای امنیت سازمان ملل استفاده عراق از سلاح شیمیایی را محکوم کرد در انتها جنگ ایران و عراق بود، گفت: امروز امریکا داروهائی که برای قربانیان شیمیایی احتیاج هست و داروهائی که برای بقیه ایثارگران احتیاج هست و داروهائی که برای بیماران مختلف احتیاج هست را به وسیله تحریم های غیر انسانی مانع می گردد. دولت آمریکا نه در سلاح شیمیایی مبانی بشری را می شناخت و نه در تحریم ها مبانی بشری را می شناسد و نه در تروریسم مالی خودش مبانی بشری را رعایت می نماید. ما در فاجعه سردشت دو جلوه از انسانیت و وحشیگری را همزمان می بینیم. انسانیت و قدرت ایثارگرانی که هیچگاه از دایره انسانیت خارج نشدند و هیچگاه مقابله به مثل نکردند و این افتخار را برای جمهوری اسلامی در تاریخ ثبت کردند که ما در مقابله با ظلم و در مقابله با وحشیگری از اصول انسانی خود تخطی نمی کنیم.

ظریف اضافه کرد: سازمان ملل متحد چندین بار هم نگرانی جمهوری اسلامی ایران در استفاده از سلاح شیمیایی توسط عراق و هم ادعا های عراقی ها علیه کشورمان را آنالیز و بازرسی کرد و در همه این رسیدگی ها و بازرسی ها به این نتیجه متقن رسید که آن طرفی که از سلاح های شیمیایی استفاده نموده رژیم صدام بوده است. اولین باری که شورای امنیت سازمان ملل استفاده عراق از سلاح شیمیایی را محکوم کرد در انتها جنگ ایران و عراق بود. امروز امریکا داروهائی که برای قربانیان شیمیایی احتیاج هست و داروهائی که برای بقیه ایثارگران احتیاج هست و داروهائی که برای بیماران مختلف احتیاج هست را به وسیله تحریم های غیر انسانی مانع می گردد. دولت آمریکا نه در سلاح شیمیایی مبانی بشری را می شناخت و نه در تحریم ها مبانی بشری را می شناسد و نه در تروریسم مالی خودش مبانی بشری را رعایت می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 27

به "ظریف: آمریکا مانع استفاده از دارو های قربانیان شیمیایی وایثارگران می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آمریکا مانع استفاده از دارو های قربانیان شیمیایی وایثارگران می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید