شکایت استقلال از علی کریمی

به گزارش آقای معلم، به موجب یک بند حقوقی موجود در قرارداد بازیکنان استقلال، این تیم میخواهد از علی کریمی به خاطر عدم همراهی کاروان آبی پوشان به قطر شکایت کند؛ اتفاقی که با توجه به اظهارات مسئول کمیته های نقل وانتقالات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، حق را به استقلال می دهد و کریمی در این مجادله در سمت بازنده قرار می گیرد.

شکایت استقلال از علی کریمی

ادعای استقلالی ها این است که هافبک تیمشان بدون اتمام فصل جاری، از حضور در تمرینات و همراهی آبی ها در لیگ قهرمانان آسیا خودداری نموده است و در نتیجه مشمول شکایت و پرداخت غرامت به این تیم است. با این حال به نظر می رسد علی کریمی اعتقادی به ادعای مسئولان استقلال ندارد و قراردادش را با این تیم با توجه به اتمام لیگ برتر و جام حذفی، تمام شده می داند و حتی گفت که فصل آینده هم در این تیم حضور ندارد.

* استقلال با سند و مدرک شکایت می نماید

پس از اتمام رقابت های جام حذفی که با شکست استقلال در این رقابت ها همراه بود، شرایط در این تیم تاحدود زیادی بحرانی شد و در نخستین جلسه تمرین بعد از مسابقه، چندین بازیکن این تیم غایب بودند که در این میان بازیکنانی مانند روزبه چشمی، محمد دانشگر، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی و علی کریمی قرارداد خودشان را با استقلال تمام شده دانستند و چند روز در تمرینات آفتابی نشدند.

در نتیجه استقلالی ها بندی از قرارداد بازیکنانی را که نام برده شد، به کمیته مشخص شرایط فدراسیون فوتبال و کمیته نقل و اتقالات سازمان لیگ ارسال کردند تا شرایط این پنج بازیکن را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا استعلام نمایند.

به موجب این بند از قرارداد بازیکنان استقلال مبنی بر اینکه در صورت حضور باشگاه در مسابقاتی که به بعد از این قرارداد گسترش یابد، بازیکن موظف به حضور در مسابقات مذکور است فریبرز محمودزاده، مسئول نقل وانتقالات سازمان لیگ قاطعانه گفت: متاسفانه تعدادی از بازیکنان در تمرین استقلال شرکت ننموده اند. باید بگویم که مسابقات لیگ قهرمانان آسیا جزو مسابقات فصل جاری است. از طرفی باشگاه استقلال بند حقوقی را در متن قرارداد بازیکنانش گنجانده که با توجه به این موضوع بازیکنان موظف به حضور در تمرینات و مسابقات هستند.

دست استقلال در این اختلاف حقوقی وقتی پرتر می گردد که جمشید نورشرق، رئیس کمیته مشخص شرایط بازیکنان و مربیان که به این قبیل اختلافات رسیدگی می نماید، قبل از هرگونه شکایتی از سوی طرفین، حق را به استقلال داد و گفت بازیکنانی که در تمرینات غیبت نموده اند، باید تابع باشگاه باشند.

رئیس کمیته مشخص شرایط فدراسیون فوتبال می گوید: در قرارداد بازیکنان و مربیان استقلال، شرطی گذاشته شده مبنی بر اینکه اگر استقلال در یک رقابت خارجی شرکت کند و آن مسابقات بعد از اتمام قرارداد بازیکنان ادامه پیدا کند، آن نفرات موظف به همراهی تیم خود هستند.

* خاتمه نافرجام یک فصل فوق العاده برای کریمی؟

پس از این اظهارات یکی، دو بازیکن سر تمرین حاضر شدند و در ادامه همه بازیکن به جز علی کریمی، قراردادشان را با استقلال به مدت یک فصل دیگر تمدید کردند تا بدون قید و شرط، تا فصل آینده این تیم را همراهی نمایند، اما مساله غیبت علی کریمی در تمرینات همچنان پابرجاست.

هافبک شماره 6 آبی ها تا قبل از اعزام تیم به قطر، در تست کرونا شرکت نکرد و در نهایت با استقلال راهی قطر نشد و در ادامه گفت قصدی برای ماندن در ایران ندارد تا استقلال با اظهارات مسئولان امور نقل وانتقالات فوتبال ایران، مجاب به شکایت از کریمی گردد.

این اختلاف حقوقی میان طرفین بعد به خصوص برای علی کریمی که از بهترین بازیکنان استقلال در طول فصل جاری بود، می تواند با یک خاتمه نه چندان خوشایند همراه گردد؛ به خصوص که از همین الان مسئولان حق را به استقلال داده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 158

به "شکایت استقلال از علی کریمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت استقلال از علی کریمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید