زورآزمایی لیگ کشتی با ویروس کرونا، زمزمه تعویق به گوش می رسد

به گزارش آقای معلم، به گزارش خبرنگار مهر، مسئولان کمیته لیگ فدراسیون کشتی ماههاست که با سفر به استان های مختلف در حال رایزنی با متولیان سیاسی و ورزشی کشورمان هستند تا بتوانند تنور رقابتهای لیگ برتر امسال را نسبت به سالهای قبل، گرم تر کنند. در این مدت اتفاقات خوبی هم افتاد و شاهد اعلام آمادگی استان های مختلفی برای حضور در لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی امسال بودیم که همین حجم از آمادگی تا قبل از آغاز لیگ نیز جالب توجه و ستودنی است.

زورآزمایی لیگ کشتی با ویروس کرونا، زمزمه تعویق به گوش می رسد

اما در مقابل فرایند آغاز رقابتهای لیگ برتر کشتی، دیوار بلند و مستحکمی بنام ویروس کرونا واقع شده است که فعلاً علاوه بر کشتی، تمامی رشته های ورزشی در ایران و جهان را تحت تأثیر قرار داده است. پیش از این، کمیته لیگ فدراسیون کشتی اعلام کرده بود با تمام توان سعی دارد رقابتهای لیگ را اوایل مردادماه استارت بزند. وعده ای که با توجه به موج دوم شیوع ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور از جمله استان های کشتی خیز، بعید به نظر می رسد، تحقق یابد.

به خصوص اینکه چندی پیش ستاد مبارزه با ویروس کرونا در ورزش هم آب پاکی را روی دست فدراسیون کشتی ریخت و با تاکید بر پربرخورد بودن این رشته، مجوز آغاز فعالیت های کشتی از جمله اردوهای تیم ملی را صادر نکرد. ضمن اینکه اتحادیه جهانی کشتی هم همچنان معتقد است تمامی فعالیت های رسمی این رشته باید تا روز 10 شهریور ماه تعطیل باشد تا شاید بعد از این تاریخ با توجه به نشست بعدی هیأت رئیسه، تصمیمات جدیدی اتخاذ شود.

حال با توجه به محدودیت ها و ممنوعیت های داخلی و خارجی، بعید به نظر می رسد رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی از اوایل مرداد ماه آغاز شود و گویا فعلاً زور ویروس کرونا به مراتب بیشتر از برنامه های از پیش تعیین شده کمیته لیگ کشتی است.

از سوئی دیگر رقابتهای لیگ برتر کشتی به عنوان یکی از اتفاقات بزرگ مالی برای مربیان و کشتی گیران از اهمیت بالایی برای گوش شکسته ها برخوردار است، اما باید قبول کرد سلامتی قهرمانان ملی نیز بسیار مهم است. قهرمانانی که باید تا سال آینده خودشان را مهیای حضور در المپیک کنند و آمادگی و سلامت آنها اهمیت فراوانی برای متولیان ورزش دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 42

به "زورآزمایی لیگ کشتی با ویروس کرونا، زمزمه تعویق به گوش می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زورآزمایی لیگ کشتی با ویروس کرونا، زمزمه تعویق به گوش می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید