زمان انتخاب رشته دستیاری تخصصی تمدید شد، تغییر ظرفیت پذیرش

به گزارش آقای معلم، زمان انتخاب و ویرایش رشته - محل جهت تکمیل ظرفیت چهل و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی تمدید شده است و ظرفیت رشته محل ها نیز تغییر کرد.

زمان انتخاب رشته دستیاری تخصصی تمدید شد، تغییر ظرفیت پذیرش

با توجه به در خواست های مکرر داوطلبان و اعلام احتیاج ظرفیت از طرف دانشگاهها مهلت انتخاب رشته - محل در آزمون دستیاری پزشکی از روز سه شنبه 5 دیماه شروع می گردد و 10 صبح چهارشنبه 6 دیماه به انتها می رسد.

شرایط و ضوابط و تغییر ظرفیت رشته محل ها در جداول ظرفیت های پذیرش اطلاعیه مرکز سنجش آموزش پزشکی درج شده است.

داوطلبان چهل و چهارمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که مجاز به انتخاب رشته محل شده اند (پذیرفته نشدگان) بر اساس اطلاعیه جدید مرکز سنجش آموزش پزشکی می توانند با مراجعه به سایت سنجش آموزش پزشکی، رشته محل خود را انتخاب نمایند.

در مورد تکمیل ظرفیت رشته تخصصی پزشکی خانواده ، به کلیه داوطلبانی که مجموع نمره آزمون کتبی پذیرش دستیار، امتیازات سابقه عملکرد و معدل MPH پزشک خانواده ایشان حداقل 175 باشد، اجازه انتخاب رشته در این رشته تخصصی داده می گردد.

تکمیل ظرفیت در رشته های تخصصی ارتوپدی، بیماری های مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی و بیماریهای قلب و عروق (جدول شماره 1 اطلاعیه انتخاب رشته) فقط شامل سهمیه مناطق محروم، در ظرفیت های اعلامی مناطق محروم اولیه و با رعایت سایر مقررات مربوطه صورت می پذیرد.

تکمیل ظرفیت در سایر رشته های (جدول شماره 2 اطلاعیه انتخاب رشته)، در ابتدا از بین واجدین شرایط استفاده از سهمیه مناطق محروم در سقف ظرفیت در سهمیه، با رعایت مقررات مربوطه و مندرجات راهنمای انتخاب رشته محل (جدول شماره 3 مندرج در دفترچه راهنما) انجام پذیرفته و در صورت عدم وجود داوطلب حائز شرایط مناطق ، ظرفیت های اعلامی توسط داوطلبان پذیرش بصورت آزاد تکمیل می گردد.

داوطلبان آزاد فقط مجاز به انتخاب رشته های جدول شماره 2 اطلاعیه انتخاب رشته هستند.

تذکر مهم: درخصوص دو رشته پزشکی قانونی و پزشکی اجتماعی به قوانین چگونگی پذیرش در صفحه 9 دفترچه راهنمای انتخاب رشته محل آزمون پذیرش دستیار تخصصی مراجعه گردد و همچنین کلیه قوانین برای سایر رشته ها دقت و توجه لازم صورت پذیرد.

به بیان دیگر تکمیل ظرفیت در رشته تخصصی پزشکی اجتماعی صرفا از بین مستخدمین (اعم از هیات علمی و یا کارمند) بصورت قراردادی، پیمانی، رسمی که در دانشگاههای علوم پزشکی و توابع آن به مشاغل بهداشتی تصدی دارند؛ صورت خواهد پذیرفت.

این گروه از متقاضیان باید از سوی ریاست دانشگاه مربوطه به منظور پذیرش در این رشته در مواعید مقرر به دبیرخانه معرفی شده باشند. همچنین پذیرش در رشته تخصصی پزشکی قانونی صرفاً بصورت بورسیه سازمان مذکور صورت خواهد پذیرفت. افراد متقاضی پذیرش در رشته مذکور باید به شرایط ذکر شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته محل مراجعه نمایند.

در رشته های زنان و زایمان و روانپزشکی و رشته پزشک خانواده (از داوطلبانی که مصاحبه نشده اند) طبق مصوبات مصاحبه صورت خواهد پذیرفت.

در صورت پذیرش داوطلب در هریک از رشته محلهای انتخابی داوطلب حق جابه جایی و تغییر رشته را نداشته و در صورت انصراف شامل یک سال محرومیت از شرکت در آزمون دستیاری خواهد شد.

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام می نمایند حتما باید در زمان مقرر اعلام نتایج، به سایت مراجعه نموده و پیگیر قبولی و یا عدم قبولی خود به وسیله سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی باشند و هرگونه اظهار بی اطلاعی از این موضوع مورد پذیرش این مرکز نیست.

ظرفیت پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پیش از این 607 نفر اعلام شده بود. تغییر ظرفیت در جداول مربوطه اعلام شده است.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 294

به "زمان انتخاب رشته دستیاری تخصصی تمدید شد، تغییر ظرفیت پذیرش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان انتخاب رشته دستیاری تخصصی تمدید شد، تغییر ظرفیت پذیرش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید