دفترچه انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون دکتری منتشر شد، آغاز انتخاب رشته از امروز

به گزارش آقای معلم، دفترچه انتخاب رشته های مقطع دکتریPh.D (نیمه متمرکز) سال 1400 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

دفترچه انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون دکتری منتشر شد، آغاز انتخاب رشته از امروز

به گزارش خبرنگاران، دفترچه راهنمای انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون ورودی مقطع دکتریPh.D (نیمه متمرکز) سال 1400 از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.

آن دسته از متقاضیانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند، می توانند از امروز دوشنبه مورخ 30 فروردین تا روز پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه نسبت به ثبت کدرشته محل های انتخابی خود (حداکثر 50 کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده اند، از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور،تعداد 136 هزار و 665 داوطلب در آزمون دکتری 1400 مجاز شدند و بدون لحاظ ظرفیت دانشگاه ها آزاد اسلامی، امسال 12 هزار و 32 نفر در آزمون دکتری دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم پذیرفته خواهند شد.

متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته می باشند و علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است با کد دسترسی مندرج در کارنامه به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه مذکور به آدرس www.azmoon.org مراجعه و بر اساس اطلاعیه های مربوط که در سایت آن دانشگاه اطلاع رسانی شده، اقدام کنند.

مصاحبه های تخصصی پذیرفته شدگان آزمون دکتری 1400 از اوایل خرداد ماه آغاز می شود و به مدت دو تا دو ماه و نیم ادامه دارد.

بیش از سه برابر ظرفیت، داوطلب برای مصاحبه به دانشگاه ها و موسسات آموزشی معرفی شدند و بر اساس حدنصابی که دانشگاه ها مشخص می کنند پذیرش انجام می شود.

به عبارت دیگر، مجموعا حدود 50 تا 55 هزار نفر داوطلب برای مصاحبه به دانشگاهها معرفی می شوند و 50 درصد نمره داوطلب براساس آزمون و 50 درصد نیز بر اساس مصاحبه خواهد بود و با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مرحله اول معرفی و مرحله مصاحبه، حدنصاب نمره محاسبه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 547

به "دفترچه انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون دکتری منتشر شد، آغاز انتخاب رشته از امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفترچه انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون دکتری منتشر شد، آغاز انتخاب رشته از امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید