خبرنگاران پرداخت بیش از سه میلیارد تومان پاداش به مشترکان کم مصرف برق همدان

به گزارش آقای معلم، همدان- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: سه میلیارد و 450 میلیون تومان پاداش سال گذشته به مشترکان همکار شامل خانگی، صنعتی و کشاورزان پرداخت شد.

خبرنگاران پرداخت بیش از سه میلیارد تومان پاداش به مشترکان کم مصرف برق همدان

شیرزاد جمشیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان نمود: سهم کشاورزان از این محل 2 میلیارد 569 میلیون تومان و مشترکان حوزه صنعت 549 میلیون تومان بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان یادآوری کرد: از 596 هزار و 78 مشترک خانگی، 573 هزار و 177 مشترک الگوی مصرف را رعایت می نمایند که 310 هزار و 645 مشترک مشمول تخفیف شده و 110 میلیون تومان پاداش سال گذشته به آنها پرداخت شد.

جمشیدی تاکید نمود: 22 هزار و 901 مشترک پرمصرف در استان به ویژه در سه ماهه تابستان داریم که این مشترکان مشمول اضافه تعرفه هفت درصد، جریمه پله ای شده علاوه بر این باید 16 درصدی به مبالغ پرداختی آنها اضافه می گردد.

وی بیان نمود: در بخش مشترکان اداری، 81 مشترک با شرکت توزیع نیروی برق همکاری دارند که 45 میلیون تومان پاداش بابت همکاری گرفتند همچنین 54 مشترک تجاری 26 میلیون پاداش دریافت کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اضافه نمود: بعضی از صنایع، ادارات و مشترکان از مولد اضطراری استفاده نموده که با این 60 مشترک قراردادی منعقد شد و در این سه ماه 235 میلیون تومان پاداش به آنها پرداخت شد.

جمشیدی تاکید نمود: برای اینکه تابستان سال جاری شاهد خاموشی برق در استان نباشیم باید مردم و دستگاه ها در زمینه رعایت الگوی مصرف همکاری لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: فرایند افزایش مصرف انرژی برق از 15 خرداد آغاز شده و در 31 خرداد با افزایش دما به 32 درجه بالای صفر پیک مصرف استان در روز به 657 مگاوات و در شب به 680 مگاوات رسید که با اجرای برنامه های مدیریت مصرف و پاسخگویی بار 45 مگاوات روزانه مدیریت می گردد.

جمشیدی اضافه نمود: قبل از ساعت یک ظهر حدود 657 مگاوات مصرف برق در استان داشتیم که با اجرای برنامه های مدیریت مصرف و پاسخگویی بار، 612 مگاوات برق مصرف شد و حدود 45 مگاوات برنامه پاسخگویی بار شرکت برق بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه پیک مصرف برق استان ها به صورت هفتگی معین می گردد گفت: شرکت توزیع نیروی برق ملزم به رعایت این الگو به منظور مدیریت مصرف برق است و سقف مجاز پیش بینی شده برای همدان در هفته جاری 662 مگاوات است در حالیکه 612 مگاوات مصرف شده است.

جمشیدی ادامه داد: هشت هزار و 554 تفاهم نامه برای اجرای برنامه های پاسخگویی بار با تمامی مشترکان در طرح های مختلف منعقد شد که 167 مگاوات مقدار این پیمان بود و تا به امروز حدود 50 مگاوات عملیاتی شده است.

وی اضافه نمود: این پیمان ها با صنایع، کارخانه ها، بخش کشاورزی، ایستگاه های سی.ان.جی، مراکز اداری و تجاری منعقد شده که در صورت عمل به تفاهم نامه زمان اوج مصرف استان را بدون مشکل خاموشی طی خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان یادآوری کرد: از 15 خرداد تا 15 شهریور با بالا رفتن پیک مصرف برق، شرایط بحرانی می گردد بنابراین مردم باید شرکت توزیع نیروی برق را در مدیریت مصرف همراهی نموده و از ساعت 12 تا 17 روز و 20 تا 23 نسبت به رعایت الگوی مصرف اقدام نمایند تا تابستان بدون خاموشی داشته باشیم.

جمشیدی اضافه نمود: اگر مردم 10 درصد کاهش مصرف برق داشته باشند 20 درصد به آنها پاداش پرداخت می گردد همچنین الگوی مصرف در تابستان یعنی از 15 خرداد تا 15 شهریور 300 کیلووات و در دیگر ماه ها 200 کیلووات در ماه است در صورت رعایت این الگوی مصرف توسط مردم و کاهش نسبت به سال قبل، آنها مشمول تخفیف بار برق می شوند.

وی گفت: با توجه به مکاتبه معاونت توسعه و مدیریت منابع استانداری همدان بر ادارات و دستگاه های اجرایی، باید بار سرمایشی از ساعت 12 به بعد کاهش یابد چرا که با کاهش 10 درصد مصرف برق ادارات، یاری شایانی به بار استان می گردد..

جمشیدی ادامه داد:

وی اضافه نمود: 6 نیروگاه هفت مگاواتی و چهار نیروگاه سی.اچ پی در همدان فعال است که از این محل ها 60 مگاوات فراوری برق افزایش دادیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 20

به "خبرنگاران پرداخت بیش از سه میلیارد تومان پاداش به مشترکان کم مصرف برق همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرداخت بیش از سه میلیارد تومان پاداش به مشترکان کم مصرف برق همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید