بمب های هسته ای طبیعی در دنیا منفجر می شوند

به گزارش آقای معلم، فرضیه ای جدید ارائه شده که طبق آن در دنیا انفجارهایی مشابه بمب اتمی در کوتوله های سفید اتفاق می افتد.

بمب های هسته ای طبیعی در دنیا منفجر می شوند

طبق فرضیه ای جدید، نوعی از هم جوشی هسته ای که در کوتوله های سفید اتفاق می افتد به انفجاری منجر می گردد که شباهت زیادی به بمب های اتمی روی زمین دارد.

کوتولهٔ سفید گونه ای از اجرام فضایی است و در حقیقت به جامانده هسته یک ستاره است که تراکم زیادی دارد. جرم آن با خورشید قابل مقایسه است اما حجم آن مشابه زمین است.

تحقیقات مربوط به این فرضیه به زودی در نشریه Physical Review Letters منتشر می گردد و نشان می دهد واکنش هایی شیمیایی نوع انفجارهای ستاره ای فراوری می نمایند که ابرنواختر گروه 1a نام دارند. به اعتقاد مؤلفان این پژوهش مجموعه ای از انفجارهای هسته ای کوچک تر به این موارد منجر می شوند.

طبق این پژوهش، مواد رادیواکتیو کریستالی به نام دانه برف اورانیوم ممکن است در کوتوله های سفید ظاهر شوند. اورانیوم هنگام زوال بی ثابت می گردد و در نتیجه زنجیره ای از همجوشی های هسته ای اتفاق می افتند که مشابه انفجار بمب اتمی هستند.

این بدان معنا است که بمب های هسته ای کوچک به ایجاد بمب های هسته ای عظیم تر در تمام دنیا منجر می شوند.

یافته های این تحقیق برخلاف باورهای فعلی هستند که ابرنواختر نوع 1A در نتیجه نزدیکی کوتوله سفید با ستاره همراه آن به وجود می آید.

چارلز هوروویتز محقق ارشد پژوهش از دانشگاه ایندیانا آمریکا می گوید: مردم تصور می نمایند کوتوله های سفید یک ستاره همراه دارند زیرا آنها نمی دانند یک ستاره بدون همراه چگونه منفجر می گردد.

هرچند این تحقیق منطقی به نظر می رسد اما مؤلفان آن هشدار می دهند مطالب ارائه شده فقط فرضیه هستند و هنوز اثبات نشده اند. آنها باید نشانه هایی از دانه برف اورانیوم را بیابند که به ایجاد انفجارها منجر می گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 516

به "بمب های هسته ای طبیعی در دنیا منفجر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بمب های هسته ای طبیعی در دنیا منفجر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید