برگزاری مراسم اولین سالگرد اعمال قرنطینه در شهر ووهان

به گزارش آقای معلم، ساکنان شهر ووهان در چین در مراسم اولین سالگرد اعمال قرنطینه برای کنترل شیوع ویروس کرونا شرکت نموده اند.

برگزاری مراسم اولین سالگرد اعمال قرنطینه در شهر ووهان

به گزارش خبرنگاران، گفته می گردد این قرنطینه که برای بیش از دو ماه اعمال شد، باعث جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در میان ساکنان منطقه شد.

به دنبال اعمال محدودیت های شدید برای ساکنان ووهان، بسیاری از مردم در سراسر جهان از حجم این محدودیت ها ابراز شگفتی کردند اما با گذشت چندین هفته ، بیشتر نقاط جهان نیز محدودیت های مشابهی برای جلوگیری از شیوع ویروس و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-19 اعمال کردند.

با گذشت یک سال از این محدودیت ها، زندگی در ووهان این روزها به حالت عادی برگشته اما شرایط در بسیاری از نقاط دیگر جهان وخیم است.

جاده های ووهان شلوغ و حمل و نقل عمومی شاهد مردمی است که برای کار و زندگی از آن استفاده می نمایند. فروشگاه ها، کافه ها و رستوران ها فعالیت عادی خود را از سر گرفته اند.

هنوز نمی توان به دقت در منشا ویروس کرونا نظر داد اما گروهی از متخصصان سازمان جهانی بهداشت هم اکنون در ووهان به سر می برد تا در این مورد تحقیق کند. این گروه هم اکنون در قرنطینه به سر می برد و پس از خاتمه این دوره تحقیقات خود را شروع خواهد نمود.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، ووهان در استان هوبی چین به عنوان مرکز شیوع و انتشار ویروس کرونا معرفی می گردد هرچند هنوز اطلاعات قطعی در این زمینه حاصل نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 395

به "برگزاری مراسم اولین سالگرد اعمال قرنطینه در شهر ووهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم اولین سالگرد اعمال قرنطینه در شهر ووهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید