اعلام آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای فراوری ماهیانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا

به گزارش آقای معلم، تهران (پانا) - رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از آمادگی این ستاد برای فراوری 12 میلیون دوز واکسن ظرف 6 ماه پس از تأیید نهایی آن اطلاع داد.

اعلام آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای فراوری ماهیانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا

به گزارش ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، محمد مخبر روز یکشنبه در جریان بازدید از محل آماده شده برای فراوری واکسن ایرانی کرونا گفت: در این شهرک یک مرکز جامع فراوری انواع واکسن را راه اندازی خواهیم کرد که آمادگی فراوری 90 درصد واکسن های کشور در آن وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به مراحل تست انسانی واکسن کرونا گفت: علیرغم تبلیغات سوء شبکه های معاند و رسانه های ضدانقلاب، تا امروز 60 هزار نفر برای داوطلبی تزریق واکسن با سامانه 4030 تماس گرفته اند و 36 هزار نفر پس از اطلاع از شرایط لازم، ثبت نام خود را قطعی نموده اند، گرچه ما بیشتر از 56 نفر را نمی توانیم بپذیریم.

مخبر اضافه کرد: این 56 نفر از یک منطقه یا یک جنس و سن هم نخواهند بود و به صورت متنوع و پراکنده انتخاب خواهند شد و تزریق هم به صورت یکجا و همزمان نخواهد بود و در یک دوره زمانی تزریق انجام خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درخصوص شروع تست انسانی گفت: ظرف دو سه روز آینده اولین تزریق انجام خواهد شد، جان انسان ها برای ما اولویت اول است و کار پیچیده و حساسی است از این رو بسیار سخت گیرانه تر از استانداردهای سازمان بهداشت دنیای همه ملاحظات و نکات را رعایت می کنیم و هیچ اصراری برای جلوافتادن هیچ فرایندی نداریم.

وی مطرح کرد: واکسن ایرانی کرونا، هیچ چیزی کمتر از واکسن های ساخته شده در سایر نقاط دنیا ندارد و تقریبا واکسن فراوریی توسط دانشمندان ستاد کمترین عوارض را خواهد داشت.

مخبر با اشاره به توان فراوری واکسن در این مجموعه گفت: ظرف 40 روز آینده به ظرفیت فراوری ماهیانه 1.5 میلیون دوز خواهیم رسید و از 6 ماه دیگر این ظرفیت به ماهیانه 12 میلیون دوز خواهد رسید و پس از تأمین احتیاج کشور، قادر خواهیم بود که واکسن را به خارج از کشور هم صادر کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 359

به "اعلام آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای فراوری ماهیانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای فراوری ماهیانه 1.5 میلیون دوز واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید