آنکارا: کتاب بولتون بازنمایی یک جانبه و دست کاری شده ای از مکالمات اردوغان - ترامپ است

به گزارش آقای معلم، مدیر ارتباطات ترکیه امروز طی یک سلسله توییت، به شدت از کتاب جدید جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا انتقاد کرد و اضافه کرد این کتاب شامل گزارشات گمراه کننده ای از مکالمات بین رهبران دو کشور (ترکیه و آمریکا) است.

آنکارا: کتاب بولتون بازنمایی یک جانبه و دست کاری شده ای از مکالمات اردوغان - ترامپ است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، آلتون با اشاره به بولتون، گفت: ما این را سزاوار سرزنش می دانیم که مقامات رده بالای اسبق سعی دارند از مکالمات و تلاش های جدی دیپلماتیک برای حل مسائل قابل توجه بین متحدانی مانند آمریکا و ترکیه، و برای دستور کار سیاست داخلی خود سوءاستفاده کنند.

آلتون همچنین گفت کتاب بولتون، بازنمایی یک جانبه و دست کاری شده ای از مکالمات رئیس جمهور رجب طیب اردوغان و همتای آمریکایی اش، دونالد ترامپ را شامل می شود.

وی تأکید کرد: واضح است که ملاحظات سیاست داخلی و منفعت شخصی، اهداف این توصیفات نادرست و دروغ را ایجاد کرده اند.

آلتون با تأکید بر آنکه اردوغان و ترامپ با وجود تفاوت های عمیق در سیاست و برخی صداهای خصمانه ای که نسبت به ترکیه در واشنگتن وجود دارد، تلاش عالی برای ترمیم روابط بین ترکیه و آمریکا دارند، ادامه داد: ترامپ بسیار بیشتر از دولت های قبلی آمریکا به متحد ناتوی خود یعنی ترکیه، گوش داده است.

وی در پایان افزود: ما اطمینان داریم که روابط آمریکا-روسیه از پس چنین تلاش هایی، جان سالم به در خواهد برد و حتی در نهایت رونق پیدا می کند. رجب طیب اردوغان نیز به مکالمات بی پرده، صادقانه و روشن خود با دونالد ترامپ ادامه می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 33

به "آنکارا: کتاب بولتون بازنمایی یک جانبه و دست کاری شده ای از مکالمات اردوغان - ترامپ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنکارا: کتاب بولتون بازنمایی یک جانبه و دست کاری شده ای از مکالمات اردوغان - ترامپ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید