شروع واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا از شنبه، خطر خیز پنجم کرونا

به گزارش آقای معلم، به گزارش خبرنگاران، علیرضا رئیسی در کلاب هاوس اضافه کرد: بر اساس تجربه دو هفته اخیر، تصمیم گرفتیم همه افراد در سایت salamat.gov.ir ثبت نام شده و خودمان نوبت دهی کنیم تا ازدحام پشت در مراکز واکسیناسیون اتفاق نیفتد.

شروع واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا از شنبه، خطر خیز پنجم کرونا

وی اضافه نمود: وقتی افراد وارد سایت می شوند، هم باید شماره تماس و هم کد ملی وارد نمایند. البته افراد می توانند شماره تلفنی وارد نمایند که لزوما مربوط به خود شخص نیست. در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر هم نیازی به ثبت نام در سایت نیست. بهورزان و مراقبان سلامت تمام این افراد را می شناسند و اطلاع رسانی در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت به وسیله بهورزان و مراقبان سلامت انجام می گردد.

علیرضا ناجی، عضو کمیته علمی کشوری کووید 19 نیز در این نشست مجازی گفت: در حال حاضر جهش های دیگری از ویروس کرونا مثل آفریقای جنوبی و هندی در تمام جهان پخش شده و از خصوصیات این ویروس نیز سرایت بیشتر و مقاومت در برابر واکسن هاست. تعداد زیادی از این ویروس های جهش یافته را نیز در بعضی از استان ها مشاهده کردیم. هرچند در افول خیز چهارم بیماری هستیم، اما گردش بالایی از ویروس کرونا در کشور را شاهد هستیم و روزانه بین 10 تا 12 هزار نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا می شوند.

ناجی اضافه نمود: به نظر می رسد که باید باز تعریف هایی در رنگ بندی کرونا در کشور داشته باشیم، زیرا یکی از موارد مهم در این زمینه تعداد بروز موارد ابتلاست و شاید معیارهای فعلی مناسب نباشد و بهتر است تفکر دیگری درباره رنگ بندی ها داشته باشیم.

این استاد ویروس شناسی اعلام کرد: اگر اجازه بدهیم انواع ویروس های جهش یافته در کشور پخش شوند، کار را سخت می کنیم. پایش ژنتیکی ویروس های جهش یافته بسیار اهمیت دارد. دامنه کاهش خیز چهارم بیماری بسیار طولانی شده و کمی لغزش می تواند ما را وارد خیز پنجم بیماری کند. قانون مبارزه با کرونا، قانون مبارزه با کووید 19 است و باید از تجربه کشورهای پیروز در این زمینه استفاده کنیم. محدودسازی و بهداشت اجتماعی و قرنطینه شاید 85 درصد مبارزه با کرونا باشد، اما شاخه اصلی نیز استفاده از واکسن است که باید تقویت گردد.

منبع: فارس

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: fansgholami.ir شناسه مطلب: 591

به "شروع واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا از شنبه، خطر خیز پنجم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع واکسیناسیون افراد 70 سال به بالا از شنبه، خطر خیز پنجم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید